Музичарите најавуваат тужби за изгубените субвенции

Музичарите се договориле да поднесат заедничка тужба и бараат да им се исплатат парите..

Стотина уметници, продуценти, изведувачи и автори кои останаа без државна помош најавуваат тужби  откако министерството за култура и МРТ решија да се поништат одлуките за доделување субвенции за македонската музика.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top