МЗТ со навивачка поддршка во Љубљана

„Металците“ со новиот тренер Зоран Мартич ќе бркаат хет – трик.

„Фемили Аеродром“ е верна придружба на МЗТ Скопје, па отпатува во завиден број на последното гостување за оваа година во АБА-лигата, против Алеш Пипан и неговата Унион Олимпија во Љубљана.

„Металците“ со новиот тренер Зоран Мартич ќе бркаат хет – трик, а на трибините во арената „Стожице“ ќе ги бодрат повеќе од 200 нивни фанови, пренесе Екипа.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top