На 28 август ќе биде пуштен патот до Трескавец

Тогаш голем број граѓани од Македонија и Прилеп ќе можат да го посетуваат овој културен споменик – изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески..

До 28 август ќе биде асфалтирана целата должина од 7,5 километри на патот од Прилеп до манастирскиот комплекс „Трескавец“.

- Повеќе од јасно е дека на 28 август патот ќе биде пуштен во употрeба. Тогаш голем број граѓани од Македонија и Прилеп ќе можат да го посетуваат овој културен споменик – изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top