На големо изненадување на сите: Робињо се враќа во Европа - неговиот избор интересен

Своевремено една од најголемите ѕвезди на „кариоките“, Робињо кој моментално е без клуб откако му заврши договорот со Атлетико Минерио, би можело да се врати повторно во Европа..

Бразилецот е понуден како опција на турски Коњаспор, а Робињо истакнал дека нема ништо против да се пресели во Турција.

Сепак ситуацијата ја комплицира тоа што поранешниот играч на Реал Мадрид, Милан и Манчестер Сити беше осуден во Милано поради силување. Па евентуалното враќање во Европа би значело заминување во затвор.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top