На Охрид му треба ваша помош

Да бидеме хумани и да и помогнеме на Охридската болница..

Хуманоста е голема работа, во овие тешки и неизвесни времиња каде целиот свет го зафати вирусот COVID-19, неподготвени го дочекаа и медицинските работници во Охридската Болница, па затоа управата на Охридското Социјално Друштво „Св. Наум Охридски“ од Мелбурн започнаа иницијатива да и помогнат на болницата, се надеваме сите кои ќе го прочитате овој текст ќе бидете хумани и ќе донирате финансиски средства на сметката наведена подолу. 

На Охридската болница потребни и се финансиски средства за да можат да набават соодветни медицински маски и ракавици.

Вашата финансиска помош е неопходно потребна и во име на медицинските работници кои се борат против Коронавриусот во овие тешки времиња ве замолуваме да донирате со цел да има помогнеме на Охриѓани.

Донациите можат д абидат уплатени на следната сметка:

Bank: Commonwealth Bank

BSB: 063 777

Account Number: 1042 8888

Swift: CTBAAU2S (доколку донирате надвор од Австралија)

Контакт: Васко - 0437 128 565, Дончо - 0434 067 570.

Вашите донации спасуваат животи на луѓе, од се срце ви благодариме.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top