На Табановце и Богородица метеж

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Зголемена фрекфенција на возила има на граничните премини Табановце и Богородица, информираат од Авто-мото сојуз. 
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, додаваат оттаму, а освен препреките на неколку патни правци каде се одвиваат работи на патот, сообраќајот генерално се одвива непречено и по суви коловози.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top