Најмалку 100 загинати во авионската несреќа во Куба

Авионот превезувал 104 патници и 9 членови на екипажот..

Над 100 лица загинаа при уривањето на патничкиот авион Боинг 737 во близина на Интернационалниот аердодром Хозе Марти во Хавана, Куба, соопштија кубанските власти.

Три лица ја преживеаа несреќата, но се во критична состојба, пишуваат кубанските медиуми.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top