Најмалку пет жртви во пожар во Стразбур

Пожарот е под контрола..

Најмалку пет лица загинаа во пожар што избувна во една зграда во Стразбур.

Противпожарната служба соопшти дека седум луѓе се повредени.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top