Најмалку шест лица загинаа во невремето во Рио де Жанеиро

Ова невреме дојде после еден од најтоплиот јануари во историјата на Бразил. Се очекува невремето да продолжи и во текот на следните денови..

Силното невреме во бразилскиот град Рио де Жанеиро засега однесе шест животи. Според информациите, брзината на ветерот достигнувала 110 километрти на час, и придонела да има многу одрони и свеличишта кои затрупаа патишта и куќи.

Автобуси и автомобили беа носени од надојдените води. Најмалку две лица загинаа кога автобус исчезна под одрон на земја на патот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top