Напиток кој ги убива сите непријатни телесни мириси

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во телото значително влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку потта, плунката или големата и малата нужда..

Сакате да бидете сигурни дека вашето варење функционира како што треба и сакате да ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатен мирис на пот, тогаш подгответе го овој вкусен, заситувачки и многу здрав напиток од кој вашето тело, но и партнер и пријател ќе бидат многу задоволни.

Состојки:

– 2 јаболки

– 4-5 листови свеж кељ

– 1 китка магдонос

– 1 исцеден лимон (сок)

– 1 парче ѓумбир

– Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер

– Ако овошјето и зеленчукот не се разладени во блендерот додадете и неколку коцки мраз

– Се добро измешајте, и консумирајте наутро на празен стомак или меѓу оброците.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top