Наскоро промоција на спотот на Академци и Наум Петрески

Кога ќе се спојат мајсторите во музиката како група Академци и Наум Петрески, тогаш публиката сигурно треба да очекува нешто навистина квалитетно и убаво за душа..

Имено, при крајот на минатата година, Академци и Петрески, работеа на заедничка песна и спот.

Како што велат од групата, спотот ќе биде промовиран веднаш после Божиќните празници, а во меѓувреме, ние преку неколку фотографии ќе ви откриеме како помина снимањето, кое го реализираше Дејан Геогриев и неговата „Арт Продукција“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top