Навивач на Dodgers стана интернет хит

Неидентификуваниот маж се соблече по панталоните и се сончаше за време на бејзбол натпреварот, кој траеше пет часа и 34 минути.

Бејзбол натпреварот меѓу Washington Nationals и Los Angeles Dodgers стана светски познат откако на фотографии од играта се појавија еден навивач кој ја искористил предноста на трибините за да ужива и во нешто друго освен во натпреварот.

Неидентификуваниот маж се соблече по панталоните и се сончаше за време на бејзбол натпреварот, кој траеше пет часа и 34 минути, и стана интернет сензација. Околу него има празни лименките пиво и траги од хотдог.

Неговата слика ја објавија американските медиуми, велејќи дека тој станал познат не правејќи ништо, само уживајќи во прекрасниот сончев ден во Калифорнија.

Некои корисници на социјалните мрежи да го прогласија за „американски херој“, а Dodgers за „фан на годината“.

Гледачите го повикаа водителот и комичар Џими Кимел да го покани човеков во своето шоуCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top