Навивачите на Ливерпул загрижени - има ли проблем на теренот ?

Екипата на Ливерпул одлично ја почна сезоната со пет победи од исто толку натпревари во Премиер лигата, но навивачите на „црвените“ се загрижени..

На социјалните мрежи се активни и се прашуваат дали е се во ред во комуникацијата на двајцата напаѓачи: Мохамед Салах и Садио Мане.

Во текот на вчерашниот дуел со Тотенхем (головите ги постигнаа Вајналдум и Фирмино) Ливерпул не реализираше неколку шанси, а имаше лоша соработка меѓу Салах и Мане.

Во една од контрите Мане, не го проигра Салах, туку Кеита, а во текот на дуелот и Салах имаше неколку „себични“ акции. Тоа не му се допадна и на менаџерот Јирген Клоп, кој луто реагираше покрај аут линијата.

Навивачите се загрижени дали се е во ред во нивниот однос.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top