Нема долго да трае во Јуве: Роналдо идното лето оди во ПСЖ

Еден од најдобрите фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо би можел идното лето да се пресели во тимот на ПСЖ..

Француските медиуми тврдат дека “светците” сериозно размислуваат за негов трансфер, но само во два случаја: ако бидат продадени Нејмар или Килијан Мбапе. Португалевцот дојде летово од Јувенту за 112 милиони евра и почна тешко, но како минува времето, игра се подобро.

ПСЖ и претходно се обиде да го донесе Роналдо, но тој одлучи да замине во италијанското првенство.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top