НЕСПОСОБНОСТ + ЛАГА = -0

Фејсбук статус на Јове Кекеновски.

Абе дечки од власта нели Груо беше го извадил сите пари од картички и книшки и дури потоа му ја киднал?. 

Оваа картичка со која вади пари од банкомат во Будимпешта сигурно му е онаа од која ја прима платата за сработеното во Собранието на РМ. 
Неспособни сте дечки и на вашите лаги и измами им нема крај. Затоа Вие ќе си платите и за нив.

П.С. Не ми се пишуваше и критикуваше на овој убав ден за нас христијаните, ама сликата која ја пласираа медиумите со вадење пари беше капак на се.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top