Нетанјаху: јасна порака до Асад да не го напаѓа Израел

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека нападот врз положбите на иранските сили во Сирија бил јасна порака до сирискиот претседател Башар ал Асад да на го напаѓа Израел..

Тој наведе дека неговата земја е во „постојана кампања“ и оти израелската војска извела обемен напад врз ирански цели во Сирија. 

Тој прецизира дека станува збор за најголеми израелски воздушни удари во Сирија од 1973 година.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top