НЕВЕРОЈАТНО: Се разбудил од кома по 12 години и кажал нешто застрашувачко

Момче кое било во кома 12 години, по неговото будење ја преплашило мајка му со неговите зборови..

Што би направиле да сте заклучени во своето тело, со мозок кој работи и без секаква можност за комуникација ?

Како емоционално да го преживеете фактот дека сте невидливи за сите кои ве знаат и ве сакаат ?

Во 1988 година Мартин Писториус од Јужна Африка бил обично момче кое сакало да си игра со апаратите, со транзистори, телевизори…

Неговото идилично детство одеднаш го прекинала мистериозна болест. Во време кога имал 12 години од школо си заминал дома и се пожалил на болки во грлото, но неговата мајка не посветила многу внимание на тоа, мислејќи дека се ќе помине со мед и чај. Но неговата состојба се влошила до степен тој да не може воопшто да оди, па ниту да говори.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top