Никола Димитров оствари средба cо новата Австралиска амбасадорка Рут Стјуарт

Рут Стјуарт во прва официјална посета на Македонија..

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денес имаше официјална средба и ги прими копиите од акредативите на новата Австралиска амбасадорка Рут Стјуарт, чие што седиште е во Белград, но е задолжена за цел Западен Балкан.

До сега функцијата Австралиски амбасадор ја извршуваше г-ѓата Јулија Фини (Julia Feeney) која неколку пати ја посети Република Македонија.

Новата амбасадорка Рут Стјуарт има диплома во Хуманистички Науки на University of Melbourne.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top