Нов проблем за менаџерот на Јунајтед: ФА отвори истрага против Мурињо

Освен парично, тој може да биде казнет и со забрана на присуство на неколку натпревари..

На целата мака со променливите игри и резултати, Жозе Мурињо се наоѓа пред суспензија од ФА ако се докаже неговата вина од натпреварот против Њукасл.

На крајот од натпреварот, камерите го фатија како пцуе на португалски јазик и тоа доста сочно. ФА почна истрага која може да резултира со тешка казна.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top