Нов силен земјотрес во Албанија - Три лица загинале, а 150 се повредени

Исто така предизвикана е голема материјална штета..

По силниот и разорен земјострес што погоди градот Драч во Албанија, се уште се тресе тлото во земјата.

Во 7.10 часот е регистриран нов земјотрес со силина од 6.3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во Јадранско море.

Од провиот земјотрес досега според пишиувањата на албанските медиуми животот го загубиле три лица, додека 150 се повредени.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top