Нова видео снимка со Груевски објавија унгарските медиуми

Нова видео-снимка со Груевски објавија унгарските медиуми, на која се гледа како тој одбива да му даде изјава на унгарски новинар кој го прашува за бегството од Македонија и за контактите со унгарскиот премиер Виктор Орбан….

Унгарските медиуми денеска објавија видео на кое се гледа како новинар во Будимпешта се обидува да добие одговори од Груевски кој пак кусо кажа дека можеби ќе одговори на прашањата во друга прилика.

„Нема да одговорам на Вашите прашања. Можеби во некоја друга прилика“, рече Груевски.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top