Нови паркови во Битола

Општина Битола продолжува со уредување на нови паркови површини на целата територија на општината..

Станува збор за простор кој изминатиот период беше без особена грижа, а сега е претворен во прекрасно катче за одмор и рекреација.

Повеке фотографии погледнете овде:


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top