Новите револуционерни чизми на Nike

Со овие чизми зимата ќе ја поминете полесно..

 За оваа зиме Nike ги произведе револуционерните LunarTerra Arktos Boot .Тоа се чевли,или поточно чизми кои ќе ви ги чуваат нозете топли и суви.

  Инспирацијата за овој концепт,дизајнерите  ја пронајдоа во јапонската традиција на соблекувњето на чевлите пред влегувањето во домот.


  Па така ,во комплет добивате надворешни и внатрешни чевли, кои можете да ги носите заедно или одвоено. Тие се потполно  водоотпорни, и се затвораат од страна, па водата во никој случај не може да навлезе во нив. .Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top