Објавен целиот договор меѓу Македонија и Грција

Грчкиот весник Катимерини вечерва го објави целосниот договор што македонската и грчката влада го постигнаа за името..

Договорот можете да го прочитате на овој линк.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top