Обновено: 53 нови американски волонтери во Македонија

53 американски волонтери на Мировниот корпус, на 6 декември, петок, во Скопје, ќе дадат свечена заклетва и ќе ја почнат службата во Македонија..

Новите волонтери ќе се приклучат на групата на повеќе од 800 волонтери, коишто до сега служеле во земјата.

Ова е дваесет и четврта група на волонтери што ќе живеат и работат во Македонија, од отворањето на канцеларијата на Мировниот корпус во земјава во 1996 година.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top