Обрадор: Пресудата за Ел Чапо е доказ дека парите не купуваат среќа

Гусман вчера во Њујорк беше осуден за трговија со дрога и му се заканува доживотна казна затвор..

Мексиканскиот претседател, Андрес Мануел Лопез Обрадор, смета дека пресудата за наркобосот Хоакин „Ел Чапо“ Гусман е морална лекција која покажува дека парите не купуваат вистинска среќа.

„Среќа е да имате чиста совест и мир во себеси и со другите“, рече Обрадор, а пренесе агенцијата АП.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top