Очекувано пеколен распоред на полуфиналните двојки во ФА Купот

Челси со победата над Јунајтед им се придружи на Арсенал, Тотенхем и Манчестер Сити во полуфиналето од ФА Купот..

Ждрепката е објавена непосредно по завршување на мечот, а како и да се свртиме не очекуваат два жестоки дерби дуели.

Сепак, бидејќи играат Челси и Тотенхем и Манчестер Сити – Арсенал, можеби и би можеме да добиеме финале на Конте и Гвардиола.

Полуфиналните дуели се закажани на програмата за 22. и 23. април

Челси – Тотенхем
Арсенал – Манчестер СитиCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top