Одлуката на Солскјер за тоа кој ќе биде капитен на Јунајтед наиде на почит кај многу навивачи

Ешли Јанг ќе биде капитен на Манчестер Јунајтед оваа сезона, откри тренерот Олe Гунар Солскјер..

Во Кардиф лентата ја носеше Давид де Хеа, а Оле по мечот беше прашан дали тоа значи дека Шпанецот е новиот капитен.

„Давид овојпат ја носеше лентата,но кога Ешли ќе биде на терен, тој ќе биде капитен“ изјави Норвежанецот.

Иако на некој одлуката Јанга да биде прв капитен ќе изгледа чудно, па ќе ја доживее со потсвмев, вреди да се каже дека овој играч на „Олд Трафорд“ е од 2011 година.

Па поради ова многу навивачи на „црвените ѓаволи“ искажаа респект за одлуката на Солскјер.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top