ОФИЦИЈАЛНО: Гризман ја соопшти одлуката!

Како и што беше најавено, вечерва, фудбалерот на Атлетико Мадрид и репрезентативец на Франција – Антоан Гризман ја соопшти одлуката за својота иднина..

Гризман веста која што долго сите ја очекува и постојано шпекулираа, ја соопшт преку документарен филм.

Одлуката е јасна- Гризман останува на „Ванда Метрополитано“, – информација по која навивачите  на „јорганџиите“ и тоа како се израдуваа.


Ова значи дека Гризман ја одбил понудата на Барселона и останува верен кон четата на Чоло Симеоно.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top