Ограбена куќата на Ријана вредна 7 милиони долари

Во вторникот вечерта полицијата доби повик дека куќата на пејачката Ријана е ограбена. Полицајците веднаш дошле на местото на настанот и почнале да истражуваат..

Во Холивуд Хил, во крајот каде што се наоѓа нејзината куќа во Лос Анџелес, настанал општ хаос. Полициските автомобили го опколиле целиот регион за да може веднаш да ги пронајдат сторителите на ова кривично дело.

Три лица се осомничени дека влегле во куќата, а звучниот аларм и светилките што почнале да се гасат и палат дале знак за тревога.

Полицијата соопшти дека тројцата осомничени пристигнале во автомобилот кој постојано бил запален. Сè уште не е познато што сè однеле, пишуваат странски медиуми.

Тимот на Ријана не сакаше да го коментира настанот, но, за среќа, пејачката не беше дома за време на грабежот.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top