ОРУЖЈЕ ЗА КОЕ ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Со што Израел го напаѓа Хамас?

Израел објави ново оружје.

Израел - Масовните апсења, ноќните напади, силна употреба на воена сила се само некои од традиционалните начини за борба против Израел кои се спроведуваат против Хамас. 

Сепак, сосема неочекувано, Израел објави ново оружје, први од сите, се обидуваат да стигнат до помладата генерација да се сврти против палестинската исламистичка група.

Но, не е во прашање некој нов проектил, или нова генерација на борбени авиони. 

Тоа е всушност обично лижавче. 

Сепак, разликата помеѓу обичните и лижавчињата дистрибуирани од страна на Израел е во пораката која е закачена на секој производ. 

Илјадници од овие лижавчиња со порака против Хамса се дистрибуирани на улиците Рамалаха и Наблус. 

"Еве ви малку бонбони бидејќи Хамас ви го загрозува  животот на Западниот Брег", пишува во пораката на арапски.

(Telegraph.co.uk)


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top