Ослободете се од главоболката за една минута: Овој народен лек делува побрзо од апчињата!

Главоболката ќе исчезне поради овој моќен природен лек….

Методата е едноставна, а не чини ништо. Во чаша со лимонов сок ставете две лажици сол, испијте ја течноста и ослободете се од главоболката.

Сериозната главоболка може да ве прикова за кревет и да ви ги уништи сите планови. Болката која ја карактеризира често е многу силна и води до граница на неиздржливост. За да не се труете со таблети, за решавање на „обичните“ главоболки послужете се со овој обичен рецепт. Сите потребни состојки веројатно веќе ги имате дома, а главната меѓу нив е – солта.

Кога ќе се одлучите за решавање на главоболката со сол, внимавајте солта која ќе ја користите да биде чиста. Најдобро би било да користите хималајска или морска сол.

Хималајската сол е препорачлива затоа што содржи дури 84 минерали, електролити и елементи кои поволно влијаат на човечкото тело. Солта помага да ја намалите главоболката, го зајакнува имунитетот, го зголемува нивото на енергија во телото, го балансира нивото на серотонин и електролити во телото и уште многу други работи.

Методата е едноставна, а нишно нема да ве чини. Во чаша со лимонов сок ставете две лажички сол, испијте го напитокот и ослободете се од главоболката!Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top