Османи: Грција го прифаќа терминот Македонија во можното решение

Грција го прифаќа терминот Македонија.

Вицепремиерот Бујар Османи во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека Грција во преговорите прифаќа терминот Македонија да го има во можното решение за спорот.

– Утрешната средба меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас најверојатно ќе се одржи во Грција, уште откри Османи.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top