Ова е најбрзиот фудбалер во Премиер лигата

Многумина прв на ум го имаат Рахим Стерлинг, но не е тој..

Рекордот за брзина во англискиот фудбалски шпампионат досега му припаѓаше на Џејми Варди кој пред две години трчаше 35,09 километри на час, а сега нов рекордер е Лерој Сане.

Во мечот со Челси забележано е дека тој истрчал 35,48 километри на час, Овој фудбалер стигна во Манчестер /Сити од Шалке во 2016.година за 37 милиони фунти и сезонава блеска со три гола и две асистенции на седум натпревари.

Ова е најголемата брзина која е измерна откако се прави вакво нешто, односно е воведна оваа технологија чија примена стратуваше во 2014. година.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top