Ова се кандидатите за градоначалници на СДСМ за Битола и за Кавадарци

Владејачката партија СДСМ потврди уште двајца кандидати за градоначалник, во Битола и во Кавадарци..

Кандидат за Битола ќе биде Наташа Петровска, професорка во Техничкото училиште и координатор на советничката група во Советот на општина Битола.

Во Кавадарци, кандидат ќе биде пратеникот од редовите на СДСМ, Бетиан Китев.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top