Падна одлука: Жестока казна за Нурмагомедов и Мекгрегор

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор им приредија фантастична забава на љубителите на УФЦ со својата борба во Лас Вегас..

Сепак, инцидентот што се случи по нејзиното завршување не му прилега на овој спорт и двајцата денеска добија казни. Директорот на Спортската комисија на Невада, Боб Бенет објави дека Хабиб и Мекгрегор се суспендирани на 10 дена, но тоа е само прва фаза од конечниот епилог.

На 24 октомври ќе биде одржан уште еден состанок и тогаш најверојатно казната ќе биде продолжена на далеку подолг период.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top