Парламентарното гласање за Брегзитот на 15-ти јануари?

Меј побара парлманетарното гласање да биде одложено.

Британската премиерка Тереза Мeј ќе побара одложеното парламентарно гласање за нејзиниот договор за Брегзитот да се одржи на 15 јануари, објави денеска Би Би Си, наведувајќи извори во владата. 

Меј беше принудена да го повлече гласањето за нејзиниот договор во декември, откако оцени дека ќе биде поразена со големо мнозинство.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top