Пеколно топло во Македонија

Во текот на целиот ден ќе биде сончево и многу топло..

Денеска времето во Македонија ќе биде топло со температури до 39 Целзиусови степени.

Во текот на целиот ден ќе биде сончево и многу топло.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 37 степени.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top