Пеп го пронашол новиот Меси - но тој ќе игра за Манчестер Сити

Предводникот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, е на прагот да го пронајде новиот Лео Меси, барем така тврдат медиумите на Пиринеите..

Станува збор за 20 годишниот играч на фудбалскиот клуб Овиедо, Ману Гарсија.

Шпанецот во Сити пристигна како 15 годишен играч, потоа две години беше на позајмици, со цел да се види неговиот потенцијал.

Моментално настапува за холандскиот клуб НАЦ Бреда, каде сега ја држи и капитенската лента сезонаваа.

Пред неколкуи недели тој постигна фантастичен погодок, кој тогаш беше гол на колото во Холандија, на мечот против Хераклес.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top