Перез: Реал Мадрид е критикуван бидејќи му завидуваат

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез за шпанските медиуми откри дека клубот е критикуван бидејќи му завидуваат..

Оваа своја изјава ја темели на база на филмот за Сантиаго Бернабеу.

„Јас ќе повторам нешто што во една прилига го има кажано Сантиаго Бернабеу, Реал Мадрид е критикуван бидејќи му завидуваат. Тој беше играч, потоа тренер, па претседател на клубот, а денес во негова чес така се вика и стадионот. Човек со голема визија за клубот“, изјави Перез.

„Кралевите“ сезона откако освоија се што можеа, годинава играат доста променливо, како во домашната лига, така и во Лигата на шампионите.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top