ПЕРТ: Македонец загинал во сообраќајка

Според очевидците, тој се удрил во ѕид..

Македонец починал во северниот дел на Перт ова попладне откако се удрил во ѕидот на домот во Туарт Хил.

Полицијата сега ја испитува несреќата откако автомобилот се удрил во предниот ѕид на домот на аголот на Wattle Street и Royal Street.

Во времето на несреќата имал двајца луѓе во автомобилот, а постариот од двајцата патници се верува дека бил заробен зад воланот.

Персоналот на Saint John амбулантата побрза кон оваа област, но тој почина на местото на настанот.

Според извори блиски до Фаланга загинатиот се вика Јонче КотескиCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top