Пијте ја оваа комбинација од две нешта задолжително секое утро

Веројатно сите знаете дека треба редовно да се консумира мед, но дали знаете што се случува доколку го измешате медот со вода?.

Се подготвува многу едноставно. Една лажичка мед се става во млака вода и убаво се промешува.

Доколку го практикувате ова на празен стомак, истото може да помогне при…

-Синдром на лиеното црево и други проблеми со желудникот
-Го зајакнува имунитетот
-Одличен е во борбата против бронхит
-Го чисти вашиот организам од бактерии
-Помага со проблемите со уринирањето
-Овој напиток исто така е добар за чистење на кожата

Се пие секое утро на празен стомак, а може да се пие и пред спиење.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top