Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Попладнево ќе се изврши почесна артилериска стрелба по повод 8 Септември, нДенот на независноста..

Како што информираат од Армијата, во 18:30 од касарната „Илинден“ во Скопје ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување на пет плотуни од артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top