Почина Драган Вучиќ

Познатиот водител од ТВ-екраните, музичар и шоумен Драган Вучиќ починал утрината на скопските клиники..

Во својата кариера водеше бројни забавни емисии, а композитор е и на голем број поп-хитови. Имаше 65 години.

Последен негов проект е емисијата „Гурмански муабети“ која ја снимаше низ повеќето балкански земји со познати музичари, актери и јавни личности.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top