Почина музичарот Зоран Кузмановски

На 52 годишна возраст во Битола почина Зоран Кузмановски, познат битолски рокер, гитарист и соло пејач..

Кузмановски со музика започнал да се занимава во осумдесетите години. Беше дел од групите „Китка“ - Мелбурн, „Катаклизма“, „Атмосфера“, „ Елита“, „Гром“.

Во последните години од неговата кариера настапуваше повеќе како солист.

Последната негова снимена песна е „Срце скршено“, а автор е Владимир Роме со кого заедно ги започнаа музучките кариери на почетокот од осумдесеттите години.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top