Почина најстариот човек на светот

Кристал почина еден месец пред да наполни 114 години, јави БиБиСи..

Најстариот маж на светот според гинисовата книга на рекорди и единствениот член од неговото семејство кој го преживеал Холокаустот, Израелецот Израел Кристал почина денеска на 113 години во Хаифа, Израел.

Кристал почина еден месец пред да наполни 114 години, јави БиБиСи. Тој бил роден во 1903 година во селото Зарнов, кое се наоѓа 146 километри југо западно од Варшава.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top