Почна размена на затвореници меѓу Москва и Киев

Започна долгоочекуваната размена на затвореници меѓу Москва и Киев, објави руската државна телевизија, пренесувајќи снимки од автобуси кои излегуваат од затворот Лефортово, близу Москва..

„Автобусите заминаа од затворот Лефортово како подготовка за размена на затвореници“, објави Русија 24 канал. 

Дописникот на АФП изјави дека видел два затемнети  автобуси кои излегуваат од највисокиот безбедносен затвор, придружувани од полициски конвој.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top