Подготовки за заедничка седница на владите на Македонија и Косово

Заев ќе се сретне со Харадинај.

Владата на Косово денеска го ангажираше вицепремиерот Енвер Хоџај да ја подготви заедничката владина седница со Македонија. 

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај рече дека има подготвеност и од страна на премиер Зоран Заев за заедничка средба, а иницијативата за тоа дојде по средбата во Приштина меѓу Харадинај и Заев.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top