Пола Премиер лига ќе се „испотепа“ за фудбалерот на Барселона

Многу веројатно, по крајот на сезоната меѓу низата фудбалери кои што ќе ја напуштат Барселона ќе биде и хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ..

Како што пренесуваат англиските медиуми, за фудбалеро на Барселона веќе има доставено две официјални понуди.

Станува збор за екипите на Манчестер Јунајтед и Арсенал кои што силно се заинтересирани да го видат Ракитиќ во своите редови.

Веќе од претходно, за репрезентативецот на Хрватска сериозен интерес пројави и екипата на Ливерпул.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top