Мицкоски ги тестира кандидатите за пратеници, најмногу не погодиле што се парамециум и мекотели?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во желбата да кандидира квалитетни кандидати за пратеници решил да ги тестира.

Прочитај повеќе

Повлечен стариот, во Собранието доставен нов предлог-закон за ЈО

Од СДСМ соопштија дека законот со својата конечна верзија е веќе во собраниска процедура и оти очекуваат да започне собраниската седница.

Прочитај повеќе

Илија Димовски: Kога политичари прават закон го имаме овој хаос

Прво, насила се обидуваат да донесат закон во скратена постапка, со европско знаменце, за да ја завршат процедурата во два дена, а Законот предвидува одложена примена од четири и пол месеци, изјави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ.

Прочитај повеќе

Владата поништи 89 распоредувања на Чулев, тој тврди дека немаат такво право

Владата поништи 89 решенија за распоредување на работно место, донесени од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.

Прочитај повеќе

Заев: Парламентот може да го одложи распуштањето ако има блокирање на законски решенија

Зоран Заев, истакна дека во конченото законско решение опфатени се предлозите што произлегоа од работните групи и рече оти очекува Законот да влезе во собраниска процедура

Прочитај повеќе

Катица денеска слави роденден, ама на Фејсбук добива клетви наместо честитки

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и сегашна обвинета во случајот „Рекет“, Катица Јанева, денеска го прославува својот 55. роденден.

Прочитај повеќе

Jанушев: Кампања со директен контакт со граѓаните и посета на населените места, на листите некомпромитирани кадри

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на Републичкиот изборен штаб на партијата Игор Јанушев во интервју за МИА зборува за финализирање на програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Прочитај повеќе

СДСМ: Мизрахи, поттикната од Мицкоски, го прекрши Уставот

Според владејачката партија, потегот со враќањето на таблата со старото уставно име на државата, е директен атак врз членството на Северна Македонија во НАТО и во ЕУ

Прочитај повеќе

Димитров за „360 степени“: Без пробив во март нема да има успешен Самит на ЕУ во мај

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во денешното гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат-М, истакна дека дека мајскиот Самит на ЕУ во Загреб нема да биде успешен доколку не се направи поместување за преговорите на Македонија во март.

Прочитај повеќе
Scroll To Top